Jūs atrodaties: Sākums Par mums

Par mums

Frame

19.05.2009.

29.09.2008.

05.10.2009.

12.04.2010.

06.07.2010.

ŠODIEN

ŠODIEN

ŠODIEN

ŠODIEN

ŠODIEN

ŠODIEN

ŠODIEN

ŠODIEN

2008. gadā Jānis Vašuks nodibināja uzņēmumu SIA „Dendrolight Latvija” ar mērķi uzsākt inovatīva kokmateriāla – DendroLight® – ražošanu Latvijā.

Vīzija

Kļūt par vadošo masīvkoksnes šūnmateriāla – DendroLight® ražotāju pasaulē, attīstot inovatīvu un augstas pievienotās vērtības produkta ražošanu, nodrošinot maksimāli efektīvu koksnes izmantošanu kvalitatīvu, videi un cilvēkiem draudzīgu materiālu ražošanā.

Vēsture

Uzņēmuma dibinātājam Jānim Vašukam ir vairāk kā 30 gadu pieredze kokapstrādē un celtniecībā. Pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 1991.gadā ir dibinājis vienu no pirmajiem uzņēmumiem Ventspils rajonā – kokapstrādes un būvniecības uzņēmumu “Arbo” . Tā bija pirmā modernā, datorizētā zāģētava visā Kurzemes reģionā. 1995.gadā paplašinot darbības spektru SIA “Arbo” izveido galdniecību būvgaldniecības elementu, tai skaitā, koka logu un mēbeļu ražošanai. Novērtējot būvniecības tirgus attīstības tendences 2005.gadā ar ERAF atbalstu realizēts lielas jaudas ražotnes projekts un masīvkoka logu un durvju ražošana turpināta jau uz Weinig Concept izstrādātas, pilna cikla, līnijas.

Drīz pēc tam (2007), nodibinot uzņēmumu “SIA Ekomājas”, uzsākta arī pilnībā automatizēta stikla pakešu ražošana.

Kopš 2007.gada ar veiksmīgi piesaistītu ERAF atbalstu tiek īstenots masīvkoka šūnu plātnes DendroLight® ražošanas projekts.

SIA „Dendrolight Latvija” ir jauns uzņēmums, kas, neskatoties uz nestabilo ekonomisko situāciju Latvijā un pasaulē, investējis ievērojamus naudas līdzekļus inovatīva projekta „DendroLight® masīvkoksnes šūnmateriāla ražotnes izveide Ventspilī” īstenošanā. Ar mērķi izveidot DendroLight® materiāla ražotni Ventspils uzņēmēji SIA „Dendrolight Latvija” dibināja 2008.gada 15.janvārī. 2009. gada pavasarī Ventspilī, Kustes dambī 30a bija skrajš lauks. Šobrīd šeit slejas automatizēts ražošanas cehs 7000 kvadrātmetru platībā. Ražotnē investēti aptuveni 26,5 miljoni eiro. Iekārtas ir unikālas, tās speciali tika izgatavotas Vācijā, kokapstrādes iekārtu giganta Weinig Group AG rūpnīcās, un Austrijā pēc Šveices uzņēmuma DendroSolutions AG pasūtījuma.

Attīstība

Šobrīd jau ir uzsākts darbs pie ražošanas ēkas paplašināšanas un tiek būvēta otrā kārta – divstāvu ēka trīskāršo DendroLight® plātņu ražošanai kopumā 8000 m2 platībā un segts kraujlaukums. Jaunajā ražotnē kā starpstāvu pārseguma materiāls tiks izmantots koku šūnu materiāls. Salīdzinot ar dzelzsbetona pārsegumu, tas ir teju piecas reizes vieglāks.

Svarīgākie fakti:

» SIA Dendrolight Latvija

» 2010.gada oktobrī uzsākta unikāla kokmateriāla DendroLight® ražošana

» Ražotnes jauda ~ 120 000 m3 gatavās produkcijas (šūnmateriāls + 3-kāršās plates) gadā

» Darbinieku skaits ~ 40

» Dibināts 2008.gada 15.janvārī

» Ražotnes ēkas platība ~ 7000 m2

Sadarbības partneri:

SIA Arbo

SIA Arbo – koka logu un durvju ražotne

SIA Eko Mājas

SIA Eko Mājas – stikla pakešu ražotne

Cita informācija